Бойківська грибна юшка з Моршина офіційно увійшла до книги «100 рекордів України і світу»

Ірина Павлів

Ірина Павлів

#   1761
Бойківська грибна юшка з Моршина офіційно увійшла до книги «100 рекордів України і світу»

Досягнення яке встановлювали в Моршинській громаді офіційно зафіксували у всеукраїнському двомовному виданні «100 рекордів України та світу». Мова йде про гастрономічний рекорд – приготування найбільшого об’єму традиційної бойківської грибної юшки, який встановили у Моршині.

Про це повідомили на сторінці Book World Records.

Презентація книги відбулася 22 січня у пресцентрі «КиївІнформ». Захід зібрав рекордсменів, дипломатів та громадських діячів, щоб відзначити успіхи українців, які формують позитивний імідж країни на міжнародній арені.

Серед знакових досягнень, що увійшли до видання – проєкт, реалізований у Моршині. Нагадаємо, що рекорд «Найбільший в Україні об’єм традиційної бойківської грибної юшки» встановлювали на території санаторію «Моршин-Прикордонник». Ця подія не лише продемонструвала багатство нашої кулінарної спадщини, а й об’єднала громаду навколо традицій Бойківщини.

Ініціатором та організатором цього, а також ще чотирьох рекордів на Стрийщині, була завідувачка сектору культурної спадщини Стрийської районної військової адміністрації, голова ГО «Рада реформ та центр спадщини гетьмана Івана Виговського», керівниця гуманітарного штабу «Клаптик Надії» та волонтерської платформи «Пляц 5G» Ольга Боднар.

«Кожний з цих рекордів – це окремий проєкт культурної дипломатії, яким відкривається Україна для світу», – зазначила Ольга Боднар під час презентації у Києві.

Окрім моршинської юшки, до книги «100 рекордів України» потрапили ще два досягнення нашого району:

  • «Найдовший Красівський пиріг»;
  • «Найдовший елемент «весільної долі» в обряді «Заплітання долі».

За інформацією Book World Records, протягом наступних двох місяців презентація книги відбудеться у понад 40 країнах світу. Це означає, що про бойківські традиції та гостинність Моршина дізнаються далеко за межами України.

«Вдячність всім, з ким маю честь тримати стрій українства! Вдячність Богу і Силам оборони України за можливість бути частиною великої справи!», – написала Ольга Боднар на своїй сторінці у Фейсбук.
Бойківська грибна юшка з Моршина офіційно увійшла до книги «100 рекордів України і світу»

***

Створено за підтримки урядів Норвегії та Швеції в межах Фонду «Аскольд і Дір», що адмініструється ІСАР Єднання.

Останні новини

Всі

12 травня 2026

11 травня 2026