У Львові відкрили виставку «Ігор Білозір: мистецьке коло» до 70-річчя композитора

24 Березня 2025, 21:27
Мистецьке коло Ігоря Білозіра: у Львівській філармонії відкрили артвиставку 491
Мистецьке коло Ігоря Білозіра: у Львівській філармонії відкрили артвиставку

У Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика відкрилася виставка «Ігор Білозір: мистецьке коло», присвячена 70-річчю від дня народження відомого українського композитора.

Про це повідомили у Львівській обласнів військовій адміністрації.

У фоє філармонії зібрались рідні, друзі та шанувальники композитора. З вітальним словом до присутніх звернувся керуючий справами Львівської обласної ради – Ярослав Гасяк

«Нас усіх тут обʼєднує памʼять про великого виконавця, композитора, лідера ВІА «Ватра» Ігоря Білозіра — видатну людину, яка б ще й зараз могла творити. Це лише 70-та річниця і, погодьтесь, скільки ще могло бути створено композицій, скільки ще могло бути емоцій, виступів. Його творчість віддзеркалено у створеній пані Оксаною Білозір, родиною, друзями, командою Філармонії виставці, за яку ми вдячні, адже мусимо пам'ятати видатних синів та доньок нашої землі», – сказав Ярослав Гасяк

Також відвідувачів привітала і дружина композитора, співачка, громадська діячка та солістка ВІА «Ватра» Оксана Білозір.

«Я певна, що коли ви зайшли у це фоє, то спогади від усіх 45 років існування ВІА «Ватри», переповнили ваші душі й кожен згадав це фоє під час виступів ансамблю. Адже ця зала стала домівкою для пісень Ігоря Білозіра. У цій виставці втілений внутрішній світ митця. Це роботи, які були подарованими композитору, кожна з них містить також дарчі підписи, які згодом будуть розміщені у каталозі, який стане наступним етапом нашого проєкту. 

Чому виникло бажання у сімʼї організувати приватну колекцію? Люди, згадані у цій виставці у 80-х роках, вже були професійними майстрами свого мистецтва: поетами, музикантами, композиторами, художниками. Але, оскільки усе українське було упослідженим, вони не отримували свого визнання. Тоді квартира Білозіра стала місцем, де збиралась творча еліта міста. Вони приходили, бо він був тим джерелом, яке надихало і давало крила. Ми обмінювались творчістю самі для себе і для України. Вже на початку 90-х років усі ці люди стали відомими й урочисто йшли одне до одного у гості з дарами – зокрема і з цими картинами, які дарували художники. Тому це не просто виставка – це середовище, у якому закладалося українське сучасне мистецтво, нове усвідомлення українців як таких і саме пісні Білозіра стали призмою цих робіт», – сказала народна артистка.

Також Оксана Білозір поділилась ідеями наступних проєктів, а саме тим, що незабаром історичний рояль композитора буде переданий до Львівської національної філармонії та запросила на наступний концерт ВІА «Ватри».

Нагадаємо, що до експозиції увійшли 23 роботи з приватної колекції Білозіра. Серед авторів – Орест Скоп, Богдан Мусієвський, Олесь Тищук, Микола Бордун, Андрій Куруц та інші. Окремо представлені роботи класика українського мистецтва Зеновія Кецала. Особливе місце в експозиції отримав новий портрет композитора, створений нещодавно народним художником України Петром Сипняком, який товаришував із творцем української пісні.

Виставка буде доступна для перегляду щодня, окрім понеділка, у часовий проміжок з 15:00 до 18:00.

 

Коментар
29/04/2025 Вівторок
29.04.2025
28.04.2025