Молодий офіцер з Моршинської громади: «Перший день після Перемоги буде днем трауру»

Старший офіцер артилерійської бригади, позивний Шомпол, розповів свою історію. Йому було 10, коли його батько загинув в АТО. Мати не підтримувала його вибору, однак дала згоду, щоб син реалізував себе в улюбленій справі.
Про бойовий шлях воїна з Моршинської громади Василя Штинду написало видання «20 хвилин»
Шомпол навчався у військовому ліцеї, а зараз служить у 44-й артилерійській бригаді.
«15-ти річний юнак вступає до Київського військового ліцею імені Івана Богуна, далі – чотири роки навчання в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – і от він уже фахівець з управління артилерійськими підрозділами. За успішністю в рейтингу випускників він був чотирнадцятим зі 116, і це дає йому право вибрати частину.», – розповідають про воїна.
За його словами, війна – це не те саме, що навчання. Він потрапив у злагоджений підрозділ, де швидко освоївся. Шомпол розповів про свій бойовий досвід, зокрема про участь у Курській операції, де його підрозділ знищив багато ворожої техніки.
«Прилітає перший снаряд, комбат каже: «Спокійно, це далеко. Підуть осколки — підемо в підвал». Три ночі не міг спати, Комбат жартував: «Ходи спати біля мене», або: «Не переживай, стіна з цегли, вона нас врятує». Це своєрідний військовий гумор. Так я пройшов бойове хрещення.», – говорить з посмішкою Шомпол.
Він також поділився своїми думками про війну та про те, що його найбільше болить – байдужість тилу до військових.
«Люди почали забувати, що війна триває, це деморалізує. Хто не має в родині військового, не розуміє. Втомлюються буденністю, живуть своїм життям, і їхні благородні справи вже не мають стосунку до збереження цілісності України.» – ділиться військовий.
На запитання про мрії та плани, Шомпол відповів, що на війні не знаєш, що буде за годину. Він вважає, що перший день після Перемоги буде днем трауру, адже багато побратимів загине.
Командир батареї відзначив Шомпола як патріота і професіонала, який користується повагою у всьому дивізіоні.