В Моршинській громаді відбулися поминальні заходи до 106-ї річниці Листопадового Чину

01 Листопада 2024, 15:36
В Моршинській громаді відбулися поминальні заходи до 106-ї річниці Листопадового Чину 223
В Моршинській громаді відбулися поминальні заходи до 106-ї річниці Листопадового Чину

В Моршинській громаді відзначили 106-ту річницю Листопадового Чину поминальними заходами біля меморіального комплексу Українських січових Стрільців в селі Баня Лисовицька та могили Січових Стрільців в місті Моршин.

Захід відбувся першого листопада повідомляє Район.Моршин.

Розпочалося дійство із покладання квітів та поминальної панахиди провели настоятелі місцевих храмів. 

Учні шкіл громади поклали ялиново-калинові вінки до могил Січових Стрільців. Заходи відбулися за участю Моршинського міського голови Руслана Ільницького, працівників міської ради, духовенства, шкільної молоді та громадськості.

У своєму зверненні до присутніх священники говорили про звитяжну боротьбу українського народу за свою державу, з одвічним ворогом, закликаючи пам’ятати всіх, хто віддав життя за незалежність нашої країни, провели паралель із боротьбою, яку сьогодні веде український народ із російським агресором.

«Наше життя – то неустанна боротьба. І особливо в цей час бачимо, що боротьба є важлива, бо коли дивимося на покоління котрі жили перед нами, то наша ситуація є кращою ніж була в них. Наші предки боролись тоді, коли все було набагато трагічніше, але вони ніколи не зневірювалися. Сьогодні коли багато людей зневірюються, опускають руки, нарікають і хотіли б щоб все закінчилося, – то воно не закінчиться, і то треба собі усвідомити, наш ворог ніде не зникне, і боротьба не закінчиться допоки той ворог там є.», – сказав отець Тарас.

1 листопада українці відзначають подію, яка увійшла в новітню історію України під назвою «Листопадовий чин».
В ніч з 31 жовтня на 1 листопада у місті Львові розпочалось повстання, організоване Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців, з метою встановлення влади Української Держави та проголошення Західної Народної Республіки.
Проголошення ЗУНР 1-го листопада 1918 року стало подією загальнонаціональної ваги, яка згодом призвела до об’єднання 22 січня 1919 року всіх українських земель в єдину Соборну Українську Державу.
Коментар
13/12/2024 Четвер
12.12.2024
11.12.2024