На Львівському залізничному вокзалі люди, що мають труднощі з пересуванням, можуть скористатися послугою соціального транспортування
Люди, що мають труднощі з пересуванням, можуть скористатися послугою соціального транспортування
на Львівському залізничному вокзалі. Послуга дає можливість підтримати людей, які евакуйовуються з прифронтових регіонів, людей з інвалідністю, маломобільних, які не в змозі оплатити послуги таксі для поселення в місцях тимчасового проживання.
Про це повідомили в Львівській обласній військовій адміністрації.
Вже пів року на Львівському залізничному вокзалі люди з інвалідністю, літні люди 60+, і ті, хто має труднощі з пересуванням, можуть скористатися послугою соціального транспортування.
Менеджерка проєктів БО «Première Urgence Internationale Ukraine» Наталія Гайворон, розповіла про проєкт соціального таксі, зокрема. Так, за її словами програму підтримки з транспортування для вразливого цивільного населення впровадили у Львівській області з лютого 2024 та діятиме вона до кінця вересня 2024 року. З жовтня і до травня 2025 року проєкт діятиме тільки в межах Дрогобицького та Червоноградського районів.
«Співпраця з ГО «Птаха України» на вокзалі у Львові дає можливість підтримати людей, які евакуйовуються з прифронтових регіонів, людей з інвалідністю, маломобільних, які через військові дії опинилися у скруті і не в змозі оплатити послуги таксі для поселення в місцях тимчасового проживання. Також співпраця з Мальтійською службою, Дрогобицьким центром соціальних служб та медичними закладами деяких громад області забезпечила підтримку бенефіціарів з транспортуванням для отримання медичних та адміністративних послуг», – зазначила Наталія Гайворон.
Так, БО «Première Urgence Internationale Ukraine» забезпечує в середньому 100-150 поїздок на місяць.
Основні запити на перевезення включають виїзд до МТП і гуманітарних центрів. Виклики з транспортуванням осіб на кріслах колісних без супроводу, а також літніх осіб з обмеженою рухомістю через нестачу авто, адаптованих для перевезення людей на кріслах колісних. Не всі авто, які приїжджають на виклики, обладнані для людей на кріслах колісних.
Щоб скористатися послугою соціального перевезення, достатньо звернутись до волонтерів ГО «Птаха України», одягнутих у синьо-жовту уніформу «Медико-психологічна допомога». Волонтери оформлюють заявку і передають її менеджеру PUI, який викликає таксі. Також можна звернутися за номером телефону +380 68 003 40 14.
Послуга діє з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 17:00. Доступна для таких категорій осіб:
- людей з порушенням мобільності;
- людей з порушеннями слуху та зору, що вперше прибувають до Львова;
- людей з порушеною здатністю до координації;
- людей, які потребують супроводу, та їх супроводжуючих осіб.
«Це важлива послуга в системі координації і допомоги вразливим категоріям. Потреба в соціальному транспортуванні залишається актуальною і досі», – зазначила керівниця Координаційного центру при Львівській ОВА Галина Бордун.