Моршинський став перевірили на готовність до початку купального сезону
До початку купального сезону, який розпочнеться з першого червня, в Моршині перевірили міський став на готовність до безпечного відпочинку містян та гостей курорту.
Про це, 28 травня, повідомляє Район.Моршин.
Інспектори ДСНС разом з представниками міської ради та комунальниками перевірили наявність необхідної документації, наявність в рятувальників відповідного обладнання, визначення та позначення безпечної акваторії купання, розміщення інформаційних стендів та щитів у доступних місцях тощо.
«Сьогодні проводимо комісійне обстеження ставу міста Моршина. Перевіряємо стан готовності пляжу міського ставу до початку сезону відпочинку 2024 року. Розглядаємо карту виміру глибин, акт водолазного обстеження дна, відповідність води санітарним нормам, всі інші необхідні документи, рятувальні засоби, і готовність рятувальників які працюють тут у Моршині, щоб відпочинок людей на воді був безпечним.», – зазначив головний інспектор ВЗНС Стрийського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області Володимир Наваляний.
Згідно з актом комісійного обстеження міський став в Моршині готовий до початку купального сезону.
Щоб запобігати нещасним випадкам, рятувальники провели роз'яснювальні заходи з відпочивальниками на міському ставі, під час яких наголосили про необхідність дотримуватися безпечної поведінки біля водойми:
- відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
- не запливайте далеко;
- ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
- заборонено використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
- категорично заборонено допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг тощо.
«У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!», – підкреслюють рятувальники.