В Моршинській громаді відкрили ветеранський простір «Коло побратимів»

13 Травня 2024, 13:59
Ветеранський простір «Коло побратимів» Моршинської громади 586
Ветеранський простір «Коло побратимів» Моршинської громади

Ветеранський простір «Коло побратимів» урочисто відкрили в Моршинській громаді. Це затишне інклюзивне місце для воїнів, тих, хто повернувся з фронту та для їхніх сімей.

Відкрили ветеранський простір на вулиці Івана Франка 9, він одночасно може прийняти до 50 осіб, повідомляє Район.Моршин.

Про важливість та унікальність такого простору не тільки для Львівщини, а й усієї України говорили присутні на заході гості: заступник Міністра у справах ветеранів Фархад Фархадов, народна депутатка, членкиня Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тетяна Циба, заступник голови Львівська обласна державна адміністрація Іван Собко та керівник апарату Тарас Грень, Моршинський міський голова Руслан Ільницький, голова Стрийської РВА Богдан Янко, представники ветеранських спільнот, родини захисників; благодійники та духовенство.

Тут облаштували кімнати для надання психологічної допомоги, для групових та індивідуальних занять, велика зала з екраном та телевізорами, кухня, санвузол. Приміщення є інклюзивним, а це означає, що захисники з інвалідністю не матимуть проблем з перебуванням у просторі.

Ідея створення Ветеранського простору в Моршинській громаді зародилася після проведення в Моршині Всеукраїнського Ветеранського Форуму «Коло побратимів». Форум відбувся у жовтні і мав великий резонанс – приїхали понад 100 учасників від громадських та ветеранських організацій з 11 регіонів України.

«Ми сьогодні всі творимо ветеранську політику. Розуміння важливості піднятих питань на нашому форумі і спонукало нас створити ветеранський простір. Це відбулося завдяки підтримці Руслана Ільницького, міської ради Моршина, зусиль активістів, благодійників, спонсорів. Окрім значної суми, яку мерія міста вклала в ремонт приміщення, нам вдалося зібрати близько 400 тисяч гривень на його облаштування. У відкриття цього простору ми вклали душу і робимо все для того, щоб ветерани відчували свою потрібність суспільству.», – розповіла журналістка, громадська активістка й ідейна натхненниця проєкту Галина Плачинда.

У приміщенні облаштували кімнати для надання психологічної допомоги, для групових та індивідуальних занять, велика зала з екраном та телевізорами, кухня, санвузол.

«Наша громада має певний досвід роботи з ветеранами після 2014 року. Ми реалізовували різні програми підтримки ветеранів, допомагаючи адаптуватись до цивільного життя. Воїни повертаються в свої родини, у свої громади,  де вчаться жити в мирному житті зі своїм бойовим досвідом. Саме тому ми почали підсилювати в нашій громаді ті інституції, які надаватимуть якісні послуги нашим ветеранам і працюємо над покращенням доступності цих закладів для ветеранів. Я дуже сподіваюсь, що спільними зусиллями державних інституцій, громади, місцеве самоврядування. волонтери та бізнесу, змажемо гарантувати гідне і безпечне повернення додому наших ветеранів. », – підкреслив Моршинський міський голова Руслан Ільницький.

Народна депутатка, членкиня Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тетяна Циба розповіла присутнім про ветеранські законопроєкти які розробляють у Верховній Раді. Депутатка запевнила, що парламент та Кабінет міністрів продовжують удосконалювати законодавство, зокрема, працюють над  функціонуванням «єдиного вікна» ветерана.

«Щоб не робила держава, цього певно завжди буде недостатньо для того, щоб якось підтримати й подякувати нашим ветеранам, і без підтримки громад, без кожного з нас на місцях не вдасться втілити ті позитивні ініціативи які розробляються. Зараз є багато законопроєктів у різній стадії готовності. У другому читанні є законопроєкт про ветеранську патронатну службу.»– розповіла членкиня Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тетяна Циба

«Міністерство ветеранів нещодавно відкрило такий простір у Бородянці за участі Президента України. Сучасний простір, але щось потрібно доробити, щось поліпшити. І вже перші ветерани, які туди прийшли, кажуть, оцей тренажер треба кращий, оцей замініть. І ми також це вирішуємо... Я дякую ветеранам, які сьогодні також тут. Зробимо перехід від військової кар'єри до цивільного життя максимально комфортним і налаштуємо суспільство під ваші потреби.», – зазначив заступник Міністра у справах ветеранів Фархад Фархадов.

«Для ветеранів це не просто приміщення зі зручностями – це місце, де вони можуть знайти розуміння, підтримку, та можливість знову відчути себе частиною спільноти. Надання психологічної допомоги та створення умов для спілкування допомагає їм відновити гідність, відчути себе потрібними. Такі простори мають бути у кожній громаді. », – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Дуже емоційними й зворушливими були виступи ветеранів: Андрія Пилипчія, який буквально місяць тому демобілізувався, та Андрія Голоденка – ветерана війни з Луганська, який нині з сім'єю проживає в Моршинській громаді.

Коментар
18/09/2024 Середа
18.09.2024
17.09.2024