На Львівщині проводять роз'яснювальну роботу щодо заборони використання російськомовного культурного продукту

19 Квітня 2024, 20:38
На Львівщині проводять роз'яснювальну роботу щодо заборони використання російськомовного культурного продукту 316
На Львівщині проводять роз'яснювальну роботу щодо заборони використання російськомовного культурного продукту

На Львівщині продовжують проводити роз’яснювальну роботу про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації.

Така робота триває серед вищих навчальних закладів.
18 квітня представники Міжвідомчої робочої групи при Львівській ОВА продовжили проводити роз’яснювальну роботу серед вищих навчальних закладів Львова.
Зокрема відвідали:
  • Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
  • Львівський державний університет внутрішніх справ
  • Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського
  • Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка.
Розповіла і свою історію Евеліна, студентка Львівського державного університету внутрішніх справ, яка навчається на юриспруденції. Родом дівчина з міста Сіверодонецьк Луганської області. Вона поділилась тим, як саме відбувся перехід з російської на українську мову.
«Перейти на українську я вирішила щойно переїхала до Львова у березні 2022 року. Звісно, на початковому етапі було дуже складно. Адже коли ти все життя розмовляєш однією мовою, то за день перейти на іншу – неможливо. Я рада, що впоралася із цим і зараз вільно можу розмовляти українською. Тим, хто лише збирається здійснити такий перехід, раджу якомога більше спілкуватися із людьми, які вже розмовляють українською. Бо вивчати мову за книгами чи фільмами – це, безперечно, добре, але жива мова сильно відрізняється від літературної, викладеної на папері», - радить дівчина.
Нагадаємо, що з 2018 року на території Львівщини діє Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту, а з 2021 року триває роз’яснювальна робота серед організацій та підприємств Львівщини різного галузевого спрямування.

 

 

Коментар
19/05/2024 Субота
18.05.2024
17.05.2024