Шестеро дружин очільників українських міст взяли участь у «Резиденції ідей» у Львові

11 Квітня 2024, 16:11
Шестеро дружин очільників українських міст взяли участь у «Резиденції ідей» у Львові 430
Шестеро дружин очільників українських міст взяли участь у «Резиденції ідей» у Львові

Дружини очільників українських міст з Харківщини, Херсонщини, Рівненщини та Львівщини зібрались на «Резиденції ідей» у Львові. Впродовж двох днів учасниці знайомились з соціальними, медичними та культурними проєктами міста. Різні сфери життя Львова в умовах повномасштабного вторгнення їм презентувала Катерина Кіт-Садова, дружина міського голови Львова.

Про це, 11 квітня, повідомили на сайті Львівської міської ради.

З січня 2022 року на запит українських громад у Львові почали організовувати перші резиденції ідей. За кілька місяців після повномасштабного вторгнення попит на резиденції відновився. Громади цікавилися зокрема екосистемою реабілітації UNBROKEN, досвідом роботи з внутрішньо переміщеними особами та досвідом роботи критичної інфраструктури в умовах воєнного стану.

«Зараз є великий попит на наш досвід роботи з ветеранами, ресоціалізація, створення ветеранських хабів. Також великий попит є на знання в сфері міжнародної співпраці, бо Львів допомагає усім українським громадам знаходити партнерів закордоном. А іноземним громадам допомагаємо знаходити українських партнерів – це проєкт Cities 4 Cities, який ми почали разом з шведською асоціацією місцевого самоврядування і німецьким містом Зіндельфінген», – розповідає Остап Процик, керівник напрямку резиденцій ідей ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine, радник міського голови Львова.

На першу резиденцію для дружин та чоловіків очільників українських міст до Львова приїхали дружини мерів Куп’янська, Скадовська, Сарнів, Моршина, Стрия та Нового Яричева. У цій резиденції Катерина Кіт-Садова зголосилася показати свій досвід соціальної активності.

Резиденцію розпочали з участі у загальноміській церемонії прощання з полеглим захисником біля львівської Ратуші. Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев для учасниць провів екскурсію середмістям. Розповів про історичну архітектуру та сучасні проєкти, зокрема впровадження доступності у Львові для маломобільних та людей з інвалідністю.

Учасниці відвідали дітей у центрі соціальних послуг та реабіліації «Джерело», переселенців у містечку тимчасового проживання «Маріяполіс», ветеранів та пацієнтів реабілітаційного центру UNBROKEN. Також побували у центрі «Незламні матусі» та побачили виставки у мистецьких центрах Львова: Jam Factory Art Center, «Я Галерея Львів» та Львівський муніципальний мистецький центр.

«Враження дуже позитивні. Львів – це приклад для наслідування. Це місто однозначно європейське, місто мрії. Нам зі сходу, де тривають активні бойові дії, потрібно буде відновлювати наш регіон, і тут знадобиться ваш досвід. Нам треба вчитися комунікувати з іншими країнами, з іншими громадами європейських країн.В перший день мене вразив центр соціальних послуг та реабілітації «Джерело», те, наскільки це потужно і необхідно для сімей з такими дітьми. А також мене, без перебільшень, дуже вразив і захопив центр UNBROKEN. Я вважаю, що це велике досягнення, велика робота - створити таку фундацію. Після закінчення війни однозначно є бажання втілювати в себе в місті такі проєкти як UNBROKEN, бо дуже багато зранених людей, як фізично, так і психологічно. Тому це, на мою думку, має бути першочерговим», – розповіла Наталія Беседіна, дружина начальника Куп’янської міської військової адміністрації.

Тетяна Яковлева – дружина міського голови Скадовська. Її місто нині в окупації. Жінка першого дня окупації виїхала зі Скадовська з 4 дітьми, а її чоловік ще два місяці залишався на окупованій території, поки була змога підтримувати громаду. Два роки родина мешкає у Львові. Проте під час резиденції жінка відкрила для себе багато нового.

«Попри те, що ми зараз у Львові, ми все одно перебуваємо у своїй бульбашці. Тож завдяки резиденції я побачила інші перспективи та чудових жінок. Я розумію, що після нашої перемоги та після повернення додому потрібно працювати і з психологами, і з людьми, які залишилися зараз в окупації. Я вже планую долучатися до різних проєктів. Невдовзі ми відкриваємо у Львові офіс Херсонщини – Херсон незламний. Я дуже задоволена резиденцією і думаю, що це лише початок. Насправді дружини мерів мають вагу, мають своє слово і повинні його говорити, виходити з тіні наших чоловіків», – сказала Тетяна Яковлева.

Це перша резиденція для дружин міських голів, але вона може стати традиційною у Львові. 

За словами ініціаторів резиденцій ідей у Львові, часто представники інших громад переймають і впроваджують досвід Львова просто під час резиденцій.

«Часто учасники бачать якесь цікаве рішення і одразу дзвонять своїм заступникам чи колегам і кажуть «давай робити отак, бо ми це побачили у Львові». Це наш головний фокус. Ми не хочемо розказувати якусь голу теорію, яку важко потім буде імплементувати. Ми щоразу дивимося, які конкретно знання є практичними, щоб можна було їх одразу реалізувати», – розповів Остап Процик.

До слова, загалом у резиденції ідей взяли участь 219 мерів та управлінців міст. Також у Львові провели Львівський форум муніципального партнерства, спільно з численними донорами та партнерами. Представники українських громад взяли участь у багатьох міжнародних заходах за кордоном.

В межах ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine провели 5 заходів для підтримки місцевих партнерств у чотирьох країнах: Польщі, Німеччині, Швеції та Україні. Також вже налагодили 43 активних муніципальних партнерства Україна-ЄС. Понад 60 громад почали переговори або знаходяться на початковому етапі контактування з потенційними партнерами.

 

Коментар
20/09/2024 Четвер
19.09.2024