В Моршинській громаді відзначили 115-у річницю від дня народження Степана Бандери

01 Січня 2024, 17:11
музей-садиба Степана Бандери 10085
музей-садиба Степана Бандери

Мешканці Моршинської громади, в перший день нового року, традиційно, зібрались на території музею-садиби в селі Воля-Задеревацька, біля пам’ятника Степану Бандері, щоб вшанувати 115-у річницю від дня народження провідника Організації українських націоналістів.

Про це повідомляє Район.Моршин.

Розпочали захід з молебню та виконання державного гімну України. Опісля Моршинський міський голова Руслан Ільницький та голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко поклали квіти до погруддя Степана Бандери.

«Бандера завжди був символом незламності та нескореності українців і після своєї смерті він залишається прапором боротьби за свободу і незалежність України. Ось чому боялися і до нині бояться, ненавиділи й сьогодні ненавидять Степана Бандеру наші  вороги.», – зазначив очільник громади Руслан Ільницький.

«Як казав Степан Бандера, – коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі й хліб. Саме тому як і наші студенти в листопаді 2013, так і весь український народ 24 лютого 2022 року, стояли перед вибором обрати хліб чи свободу, і всі ми обрали свободу.», – сказав  голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко.

Церемонія покладання квітів до пантеону «Борцям за волю України», за участі Моршинського міського голови Руслана Ільницького, працівників міської ради, та громадськості відбулась біля санаторію Говерла в Моршині.

Зазначимо, що рішенням сесії Моршинської міської ради від 5 травня 2011 року Степану Бандері надати звання Почесного громадянина міста Моршина (посмертно).

Народився майбутній провідник ОУН у селі Старий Угринів Калуського повіту в сім’ї греко-католицького священника 1 січня 1909 року. У юності Степан був членом Пласту, Організації вищих класів українських гімназій, Української військової організації, входив до Групи Української націоналістичної молоді, Організації українських націоналістів. Свою діяльність втілював у ідеї національної свободи та державної незалежності України. За свою політичну позицію та діяльність у 1934-1940 рр. перебував в ув’язненні. Після звільнення долучився до написання Акту відновлення Української Держави, який було проголошено у Львові 30 червня 1941 року.

Рішенням сесії Моршинської міської ради від 5 травня 2011 року Степану Бандері надати звання Почесного громадянина міста Моршина (посмертно).

 

Коментар
08/09/2024 Неділя
08.09.2024
07.09.2024
06.09.2024