Що таке бичачий чи ведмежий ринок криптовалют?

25 Травня 2023, 10:30
Що таке бичачий чи ведмежий ринок криптовалют? 1232
Що таке бичачий чи ведмежий ринок криптовалют?

З кожним роком інтерес криптоінвесторів до стейкінгу продовжує стрімко зростати. І це не дивно, адже стейкінг криптовалюти - це один з найпопулярніших інструментів пасивного заробітку на ринку цифрових активів. Його суть полягає в тому, що криптовалюта розміщується на окремому гаманці, а її власник отримує відсоток за її зберігання. При цьому розмір прибутку залежить від цінності самих монет, а також від термінів інвестування.

Зберігання криптовалютних монет у гаманцях чи інших платформах забезпечує працездатність блокчейна. Тобто по суті стейкінг криптовалюти - це послуга, за яку надається певна винагорода (майже, як банківський депозит). Алгоритм, який забезпечує всю цю криптографічну процедуру, називається Proof of Stake. Він захищає блокчейн від різноманітних посягань, втручань та розміщення недостовірної інформації.

Важливий момент! Далеко не всі криптовалюти підтримують алгоритм стейкінгу. Це означає, що можливості інвесторів, які бажають заробити на цьому активі, обмежені. В такому разі подвоїти ставки допоможуть інші методи інвестування. Головне – серйозно підійти до аналізу поточної ринкової ситуації.

Бичачий та ведмежий ринки: стадії розвитку та характерні особливості

У криптовалютному світі терміни «бичачий» та «ведмежий» ринок часто використовують для позначення ринкових умов. Вони описують, як працює ринок – чи зростає вартість тих чи інших активів, чи падають вони у ціні. Кожна з цих тенденцій може вплинути на ваше рішення щодо доцільності інвестування. Розглянемо характерні особливості кожної з цих ситуацій.

Бичачий ринок

«Бичачий» ринок» – це ринок, який знаходиться на підйомі, із сприятливими економічними умовами. Основними гравцями на ньому є «бики». Саме так називають інвесторів, які у певний момент часу грають на підвищення ціни. Вони скуповують цифрові активи за однією ціною, чекають на її зростання, а потім виставляють їх на продаж. Зростання ціни завжди очікується в перспективі. Це означає, що інвестору потрібно дочекатися ідеального моменту. Тому такі угоди називають довгою позицією, або ж лонг.

Бичачий ринок характеризується стійким зростанням ціни криптовалюти. В цій ситуації інвестори вірять, що висхідний тренд збережеться у довгостроковій перспективі і прагнуть вкладати кошти у різні активи, сподіваючись на отримання прибутку. За таких умов економіка країни зазвичай міцна, а рівень зайнятості високий.

На «бичачому» ринку зазвичай спостерігається високий попит та низька пропозиція на активи. Іншими словами, багато інвесторів хочуть купити криптовалюту, але мало хто готовий її продати. Через конкуренцію між інвесторами ціни на активи зростають.

На «бичачому» ринку можна спостерігати такі характерні стадії:

  • Фаза песимізму. Зазвичай у цей час рух ціни крипти вниз вже завершено, але негативний настрій у трейдерів ще зберігся.
  • Скептицизм. Песимістичні настрої поступово згасають, але учасники ринку на цьому етапі ще не впевнені у перспективах того чи іншого криптоактиву. Тому в такі моменти ринок не може однозначно визначитися з напрямком руху, котирування незначно змінюються у бічному русі. Ціна активу може зростати, а потім знову падати.
  • Фаза оптимізму. Разом з появою позитивних новин та покращенням економіки інвестори також починають демонструвати позитивний настрой. Волатильність у цей час знижується, спостерігається стабільне зростання котирувань цифрових активів, яке характеризує виражений «бичачий» ринок».
  • Стадія ейфорії. Ціна продовжує підвищуватися. Інвестори відкривають все більше операцій на покупку. Однак триває це недовго, прибуток фіксується, і ринок знову робить розворот, переходячи в «ведмежу» фазу.

На «бичачому» ринку ідеальний варіант для інвестора – скористатися зростанням цін, купити криптовалюту на початку тренду (якщо це можливо), а потім продати її в той момент, коли її ціна досягне свого піку. Щоправда підгадати цей момент можуть лише досвідчені трейдери, які добре знають закони функціонування криптовалютного ринку та особливості окремих видів цифрових активів.

Під час «бичачого» ринку будь-які втрати, швидше за все, будуть незначними та тимчасовими. Інвестор може впевнено вкладати свої кошти з високою ймовірністю отримання прибутку.

Ведмежий ринок

«Ведмежий ринок» характеризує ситуацію, коли вартість більшості активів знижується. І якщо інвестори вважають, що ця тенденція в перспективі посилюватиметься, вони знижують активність і намагаються вивести свої гроші з ринку. Важливий нюанс: ринок зазвичай не вважається «ведмежим», якщо падіння вартості активів не перевищує 20% (і більше) відносно недавніх максимумів.

Для «медвежого ринку» характерна ситуація, коли: більшість прагне продати активи, а не купити. Попит стає значно нижчим за пропозицію, внаслідок чого ціни на крипту падають.

Стадії ведмежого ринку:

  • Оптимізм (фаза, що передує явному переходу ринку до ведмежого). У цей час інвестори активно купують криптовалюту, відповідно, її ціна зростає. Однак згодом інтерес до активу згасає. Учасники ринку фіксують прибуток, розпродуючи куплену раніше крипту. Зростання сповільнюється та припиняється зовсім, що говорить про закінчення стадії.
  • Падіння. Продавці на ринку отримують суттєву перевагу, в результаті вони чинять відчутний «ведмежий» тиск на активи. Крім того, падінню можуть сприяти і не дуже сприятливі зовнішні фактори.
  • Спекулятивна фаза. У цей час інвестори можуть наповнювати ринок великими грошима. Але більшість угод є короткостроковими. Відповідно ціна активу може зрости, але ненадовго. Загальна тенденція тренду, незважаючи на короткочасні корекції, залишається низхідною («ведмежою»).
  • Уповільнення падіння. Ринок вже довго падав, і ціна може перебувати у зоні перепродажу. Інвестори бачать це, і надихнувшись позитивними новинами, починають купувати активи. Таким чином, «ведмежий» настрій поступово компенсується «бичачим», що уповільнює темпи зниження ціни криптовалюти.
  • Повільне падіння. В цей час, на думку інвесторів, актив стає гранично дешевим, що робить його подальший продаж невигідним. Це призводить до скорочення числа та обсягів коротких позицій. На важливих позитивних новинах учасники криптовалютного ринку переходять до купівлі активів, а негатив ігнорують. Падіння максимально сповільнюється, ціни переходять у бічне русло, яке з високою ймовірністю зміниться «бичачою» тенденцією.

На «ведмежому» ринку ймовірність збитків вища, ніж на «бичачому», тому що активи постійно втрачають ціну, і кінець цієї тенденції складно передбачити. Навіть якщо ви вирішите інвестувати в ту чи іншу криптовалюту, сподіваючись на швидкий підйом її ціни, ви, швидше за все, зазнаєте збитків ще до того, як ситуація зміниться в кращий бік.

Втім, заробіток на криптовалюті в умовах «ведмежого» ринку все ж можливий. Одні інвестори в такій ситуації успішно роблять ставку на цифрові активи з фіксованим доходом. Інші – отримують прибуток із короткострокових операцій навіть за тенденції до падіння цін.

«Бичачий» чи «ведмежий» ринок: за яких умов вигідніше інвестувати у крипту?

Ключовим фактором, який визначає, чи є крипторинок «бичачим» чи «ведмежим», варто вважати не рефлекторну реакцію ринку на конкретну подію, а тенденції, що проявляються в довгостроковій перспективі. Невеликі коливання ціни цифрових активів доцільно вважати короткостроковими трендами або корекцією ринку. Чи буде ринок «бичачим» чи «ведмежим», чи стагнує, пройшовши через серію злетів та падінь, можна визначити лише протягом досить тривалого періоду часу.

Думка стосовно того, що «бичачий ринок» - це добре, а «ведмежий» - це погано, не відображає повною мірою поточну ситуацію на криптовалютному ринку. Під час бичачих циклів ринок в буквальному сенсі розквітає - з'являються нові перспективні проекти, які привертають увагу криптоінвесторів. Але водночас на «бичачому» ринку домінує хайп – бурхливе зростання цінності того чи іншого цифрового активу, яке може легко «одурманити» інвесторів, змусити їх повірити у нереалістичні перспективи та ненадійні проекти.

«Ведмежий» ринок уособлює собою фазу «очищення». Він демонструє слабкі місця та недосконалості криптоактивів, змушує переосмислити доцільність інвестування. Часто у «ведмежий» цикл зазнають краху проекти, які впевнено трималися у «бичачий» цикл. Залишаються лише найстійкіші гравці. Можна сміливо сказати, що ведмежий цикл – фаза природного відбору. BTC пережив усі ведмежі ринки і досі залишається головною криптовалютою. ETH також пережив ведмежі цикли, утримавши друге місце після BTC/

Висновки

«Бичачий» та «ведмежий» ринок – дві сторони однієї медалі. Немає ринку, який тільки росте чи тільки падає. Головне – знати, як поводитися в різних ринкових умовах На «бичачому» ринку прибуток може прийти «сам по собі». «Ведмежий» ринок вимагає більшої усвідомленості дій та віддачі. Для всіх учасників ринку зміни трендів - це великий стрес та випробування на міцність. Багато новачків приходять на ринок у «бичачій» фазі, але з настанням «ведмежої» фази їм доводиться йти з нього.

Якщо ви плануєте купити крипту на довгострокову перспективу, то «бичачий» ринок – це ідеальний час для початку інвестування. Однак, якщо ви шукаєте швидкий прибуток, «ведмежий» ринок може виявитися більш підходящим варіантом. В будь-якому разі для того, щоб досягти успіху і отримати максимальний профіт, потрібно мати добре обдуману інвестиційну стратегію і дотримуватися свого плану.

Ідеальним майданчиком для експериментів з цифровими активами стане криптовалютна біржа WhiteBIT. Це найбільша європейська централізована криптобіржа родом з України, на якій представлено понад 350 торгових пар, більше 270 активів та 6 державних валют. З кожним роком капіталізація біржі стрімко зростає. Українська криптобіржа WhiteBIT має зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Вона ідеально підходить, як для новачків, так і для досвідчених трейдерів. З WhiteBIT ви зможете легко обміняти один актив на інший в будь-яких обсягах. За будь-який обмін всередині біржі береться мінімальна комісія, яка не вдарить по вашому гаманцю.

Завдяки зручності та продуманому функціоналу WhiteBIT, без перебільшення можна назвати найкращою біржею криптовалюти. Вона полегшує та урізноманітнює трейдинг, робить операції з криптою доступними та вигідними.

Коментар
09/10/2024 Середа
09.10.2024
08.10.2024
21:36